تشک طبى
بك لينك ايراني
طراحى سايت
تبليغات رايگان در اينترنت
سئو سايت
فلزياب
انتخاب نام تجاري، انتخاب نام، نام تجاري، طراحي لوگو، لوگو، برند، برندينگ

انتخاب نام تجاري

انتخاب نام تجاري يكي ديگر از قطعات مهم پازل براي برند شدن است كه بايد در انتخاب آن بساير دقت كرد انتخاب نام براي لوگو و برند همان قدري مهم است كه انتخاب اسم فرزندتان برايتان اهميت دارد درصد موفقيتت شما در تجارتان درصد زيادي به نام شما نيز وابسته است ممكن است براي مدت كوتاه با صرف هزينه بسيار بالاا بتوانيد خود را مطرح كنيد اما مطمئن باشيد اين مطرح شدن به صورت مقطعي خواهد بود و هميشگي نخواهد بود زيرا بعد از مدتي از اذهان پاك خواهيد شد يا در صورت انتخاب نام تجاري نامناسب مورد تهاجم همكاران خود قرار خواهيد گرفت.

برخي نامي را براي تجارت خود انتخاب ميكنند كه توجيهي براي آن ندارند و اين باعث آسيب رساندن به آن مجموعه خواهد شد غافل از اينكه انتخاب لوگو و نام تجاري يكي از عوامل مهم در موفقيت و برند شدن شما درر بازار مي انجامد. در طراحي لوگو استفاده از اسم مناسب بسيار اهميت بالايي دارد توصيه مي شود كه انتخابب نام تجاري خود را با مشورت از طراحان لوگو انتخا كنيد و يا اگر در مجموعه خود مشاور تبليغاتي داريد اينن  مسئوليت را به وي بسپاريد.

ويژگي هايي كه يك نام تجاري بايد داشته باشد بسيار وسيع و گسترده است اما در اين مطلب به تعدادي از اين ويژگي ها اشاراتي خواهيك داشت.

1: نام تجاري نبايد مشابهي داشته باشد. براي بررسي اين  مطلب ميتوان به سايت هاي ثبت دامنه رجوع كنيد.

2: نام تجاري بايد توضيحي در خود داشته باشد به طور مثال تركيبي از خصوصيات شركت باشد.

3: نام تجاري را بايد به نحوي انتخاب كنيد كه در آينده نياز به تغيير نداشته باشد ( اگر روزي خواستيد وارد بازار صادرات باشيد نياز نباشيد تا نام برند خود را تغيير دهيد).

4: هارموني بالايي بايد در هنگام طراحي لوگو براي نام تجاري وجود داشته باشد ( در طراحي لوگو بايد نام  تجاري بسيار خوانا و قابل درك باشد).

 

http://logonama.com/category/178


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/13  | ۰۲ | نویسنده : logonama |
[ ]